استان ها

آمار دقیقی از تعداد نوآموزان اتباع در دسترس نیست

الماسی مطرح کرد؛

آمار دقیقی از تعداد نوآموزان اتباع در دسترس نیست

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی گفت: کودکان اتباع نیز به مانند نوآموزان ایرانی برای ثبت‌نام در کلاس اول نیازمند انجام سنجش‌ سلامت هستند.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الله الماسی، رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور با بیان اینکه کودکان اتباع نیز به مانند نوآموزان ایرانی برای ثبت‌نام در کلاس اول نیازمند انجام سنجش‌سلامت هستند، گفت: سنجش نوآموزان اتباع صرفاً با «کد یکتا» امکانپذیر است.

حجت الله الماسی افزود: در سامانه سیرت، سنجش دانش‌آموزان ایرانی با کد ملی انجام می‌شود درحالی که برای کودکان اتباع با کد یکتا انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر این افراد تمام مدارک هویتی نیز داشته باشند، اما کد یکتا نداشته باشند امکان ثبت‌نام و ورود اطلاعات نوآموز تبعه در سامانه آموزش‌وپرورش وجود ندارد افزود: افراد می‌توانند کد یکتا را با مراجعه به وزارت کشور و مراکزی که مدارک هویتی ارائه می‌کنند، بگیرند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه اگر این افراد کد یکتا داشتند و ثبت‌نامشان در سامانه سیرت انجام نشد، با مراجعه به مراکز سنجش می‌توانند مشکلشان را حل کنند.

الماسی با بیان اینکه زمان سنجش اتباع به همراه سایر کودکان ایرانی آغاز شده است گفت: تاکنون حدود ۲۰ هزار دانش‌آموز اتباع سنجش شده‌اند و سنجش آنها نیز به مانند کودکان ایرانی تا ۲۰ خرداد ادامه دارد و بعد از آن سامانه بسته می‌شود چرا که فرآیند‌های بعدی با اختلال مواجه می‌شود.

وی با بیان اینکه اطلاعات از سامانه سیرت به سیدا انتقال می‌یابد و بعد از آن مراحل ثبت‌نام قطعی پایه اول، ثبت کتاب درسی، کلاس بندی و نیازمندی تعداد معلم انجام می‌شود افزود: در نهایت سازماندهی صدور ابلاغ معلمان و نیروی انسانی نیز با مشکل مواجه می‌شود.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه کتاب‌های این افراد مانند سایر ایرانی‌هاست عنوان کرد: آمار دقیقی از تعداد همه نوآموزان اتباعی که باید سنجش شوند در دست نیست، اما پیش‌بینی می‌شود تعداد آنها امسال بیشتر از سال گذشته باشد.

الماسی در پایان از والدین خواست نسبت به سنجش نوآموزان خود تا قبل از پایان زمان مقرر، اقدام کنند.

دکمه بازگشت به بالا