حوادث

آماده‌باش کامل پلیس برای برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی (ره)

فرمانده فراجا از آماده‌باش کامل پلیس برای برگزاری مراسم سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) خبر داد.

به گزارش ترند روز، سردار احمدی رضا رادان در جلسه قرارگاه انتظامی امنیتی و ترافیکی روح الله که صبح امروز با حضور، معاون عملیات فراجا، رئیس پلیس راهور فراجا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ و …. برگزار شد، سخنانش را با گرامی‌داشت یاد حضرت امام خمینی، آرزوی سلامتی و طول عمر برای مقام معظم رهبری و یاد کردن از رئیس جمهور شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهانش آغاز کرد و گفت: هدف از تشکیل این قرارگاه که در حوزه انتظامی، امنیتی و ترافیکی فعال است تأمین امنیت مراسم بزرگداشت سی و پنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی است. ما با تشکیل این قرارگاه، تمام امکانات و ظرفیت‌های انتظامی را به کار گرفته‌ایم و تدابیر و تمهیدات لازم برای برگزاری باشکوه و امن این مراسم در حوزه انتظامی اندیشیده و در نظر گرفته شده است. 

رادان با تفکیک ماموریت‌های این قرارگاه اظهارکرد: یکی از ماموریت‌های مهم ما، مربوط به حوزه ترافیک است. تامین نظم ترافیکی در واقع در تامین امنیت و ایمنی هم موثر است. به منظور تسهیل در تردد و آمد و شد زائران و شرکت کنندگان در این مراسم، مأموریت نظم بخشی ترافیکی در محورها مواصلاتی منتهی به حرم مطهر امام راحل از چند روز پیش آغاز شده و در حال اجراست و تلاش شده تا با فراهم سازی تمهیدات لازم، حوادث جاده‌ای و ترافیکی به حداقل برسد.

فرمانده فراجا همچنین از مردم خواست که محدودیت‌های ترافیکی را مورد توجه قرار دهند و گفت: خودروهایی که در محل‌های ممنوع پارک شوند، از سوی پلیس جابجا خواهند شد. برای مالکان این خودروها پیامکی از سوی پلیس ارسال شده و محل خودرو به آنان اطلاع داده می‌شود. همچنین در ابتدا با ارسال پیامک از آنان خواسته می‌شود که نسبت به جابجایی خودروی خود اقدام کنند.

وی با بیان این که به هیچ عنوان نباید ماموریت‌های متعدد ما منجر به غفلت در انجام وظیفه شود، گفت: قطعا با تعامل و همکاری میان نیروهای مختلف سپاه و بسیج این ماموریت نیز با سربلندی برای انتظامی ودیگر نیروهای مسلح خواهد شد. ضمن اینکه تمام ماموریت‌های جاری و عادی پلیس نیز باید با قوت و همچون گذشته اجرا شود.

به گفته رادان در اجرای این ماموریت ۲۰ هزار نیرو با تمام امکانات و ظرفیت‌های انتظامی در آماده‌باش کامل قرار دارند.

در جریان این جلسه روسای پلیس‌های تخصصی نیز تمهیدات و اقدامات خود برای برگزاری سی و پنجمین مراسم سالگرد ارتحال امام خمیمی (ره)  را تشریح کرد و تصمیمات و هماهنگی‌های لازم در این خصوص انجام شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا