اجتماعی

آلاینده‌های تشدیدکننده علائم کووید – ترند روز

نتایج این مطالعه نشان داد که آلودگی هوا با شیوع علائم کووید-19 مرتبط است.

به گزارش ترند روز، نتایج مطالعه جدید حاکی از آن است که بسیاری از آلاینده‌های رایج در ارتباط با عوارض جانبی جدی‌تر در افراد مبتلا به کرونا وجود دارد.

طبق تحقیقات، افرادی که در منطقه انتاریو، کانادا زندگی می کنند، دارای سطوح بالاتری از سه آلاینده رایج – لوازم خانگی، دی اکسید نیتروژن و ازن – هستند، بیشتر در معرض خطر ورود به بخش مراقبت های ویژه هستند.

کارشناسان همچنین گفتند که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آلاینده های نفرین شده خطر مرگ ناشی از کووید-19 را افزایش می دهد.

کارشناسان وزارت بهداشت کانادا داده‌های 151105 نفر 20 سال و بالاتر را که تا سال 2020 در انتاریو به ویروس کرونا مبتلا شده بودند، تجزیه و تحلیل کردند. آنها همچنین در مورد سه آلاینده مطلع شدند.

مطالعات نشان داده‌اند که قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض آلودگی هوا ممکن است با مکانیسم‌های مختلفی خطر قرار گرفتن در معرض شدید Covid-19 را افزایش دهد. به عنوان مثال، آلودگی هوا می تواند پاسخ ایمنی و فعالیت ضد میکروبی در ریه ها را کاهش دهد و در نتیجه خطر عفونت را افزایش دهد.

به گزارش روزنامه هیل، این مواد می توانند باعث التهاب مزمن و استرس بیش از حد بر روی پروتئین های گیرنده شوند که به ویروس کرونا اجازه ورود به سلول های انسانی را می دهند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا