فرهنگ و هنر

آغاز مطالعات برای ساخت یک بندر بزرگ اقیانوسی در مکران

مدیرکل بنادر و دریانوردی از آغاز مطالعه ساخت بندر بزرگ مکران خبر داد و گفت: ساخت 98 فروند شناور مورد نیاز کشتی‌های انجمن بنادر تقاضای زیادی برای کشتی‌سازی‌های داخلی ایجاد کرد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، علی اکبر صفایی مدیرکل بنادر و دریانوردی روز شنبه در نشست خبری که در مراسم بزرگداشت «روز جهانی دریانوردی» در سازمان بنادر برگزار شد، گفت: : در 6 ماهه نخست امسال 6 میلیون و 864 هزار تن انواع کالا به طور کلی از طریق بنادر کشور برای نیازهای اساسی و عمومی شهروندان حمایت و حذف شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه 7 میلیون و 422 نفر از بنادر مسافری کشور تردد کردند، خاطرنشان کرد: در 6 ماه گذشته 53 هزار فروند کشتی از انواع کشتی ها در ایمنی کامل و بدون حادثه وارد بنادر ایران شده اند. خارج از بندر.

افزایش 150 درصدی حمل و نقل برخی از اقلام

وی بازگرداندن کامل نفت ایران به سرقت رفته توسط آمریکا از آبهای یونان را از اقتدار جمهوری اسلامی دانست و افزود: جلسات زیادی برای تسهیل تجارت و حمل و نقل با کشورهای همسایه مانند عمان، قطر، قزاقستان، پاکستان و … برگزار شده است. روسیه. بنابراین در ابتدای تجارت خارجی در خزر، حمل و نقل برخی کالاها تا 150 درصد افزایش یافت.

صفایی در خصوص طرح توسعه کشتی های حمل و نقل دریای خزر گفت: خرید 8 فروند کشتی بزرگ و سفارش ساخت 4 فروند کشتی به پایان رسیده و برای اولین بار خط لاینر بین بنادر ایران ساخته شده است. و بنادر روسیه و قزاقستان.”

مدیرعامل انجمن بنادر و دریانوردی در خصوص اقدامات خوبی که این سازمان در حوزه جستجو و نجات دریایی انجام داده است، گفت: 53 هزار محصول از خدمات نظارت و کنترل و همچنین قسمت های شستشو و یدک کش به دست آمد. مانیتورینگ کشتی ها در بنادر کشور بدون حادثه در بنادر ایران

وی با توجه به شرایط توسعه بندر و سازمان دریانوردی از تعریف پروژه های دریایی و بندری به ارزش 69 میلیارد از طریق بودجه بیش از 10 هزار میلیاردی این سازمان بندری تایید کرد: در سطح کشور 58 نوع شناور وجود دارد. برای پشتیبانی و انجام عملیات یدک کشی، هیدروگرافی، لایروبی و یدک کشی در حال ساخت است و 40 فروند شناور دیگر برای مزایده و مناقصه برنامه ریزی شده است.

آغاز مطالعه احداث بندر مکران

صفایی با بیان اینکه ساخت 98 فروند شناور دریایی مورد نیاز سازمان بنادر تقاضای بسیار خوبی برای کشتی سازی داخلی ایجاد کرده است، از آغاز مطالعات ساخت بندر اصلی مکران صفایی خبر داد و گفت: در حوزه گردشگری و در اصالت آن پایلوت در استان هرمزگان، زیرساخت های سه بندر حقانی، هرمز و نخل نخاده برای توسعه گردشگری دریایی توسعه می یابد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی که حفاری خلیج گرگان را یکی از اقدامات موثر و سازنده سازمان بنادر برای کاهش سطح آب دریای خزر عنوان کرد، افزود: سال گذشته از ابتدای سال 2018 تاکنون دولت سیزدهم 62 پروژه بندری و دریایی با بدهی 23 میلیارد ریال راه اندازی شد و اجرای 13 طرح دیگر با بدهی 35 میلیارد ریال است.

وی با بیان جذب 33 هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در پشت بندر طی 6 ماه گذشته، امیدواری کرد تا پایان سال این میزان به دو برابر برسد و گفت: 63 فرصت برای استفاده در این زمینه وجود دارد. شفافیت و اطلاع رسانی عادلانه در بین علاقه مندان به مکان سازمان بنادر.

صفایی احداث 10 بندر کوچک را از دیگر اقدامات دولت مردمی دانست و افزود: در اقتصاد محلی و حتی استانی بندر کوچک موثر است.

وی از ساخت 163 سازه بدون مجوز از طریق دستگاه قضایی خبر داد و آن را در دسترسی آزاد مردم به ساحل موثر دانست.

مدیرعامل انجمن بنادر و دریانوردی با بیان اینکه توسعه نیروی انسانی در حوزه دریایی جزو استراتژی دولت است، خاطرنشان کرد: سال گذشته رایزنی با مجلس و تهیه نقشه راه راهبردی انجام شد. تلاش می کنیم استقبال از تحصیلات دانشگاهی و دریایی را افزایش دهیم. در این زمینه افزایش دانش آموختگان دریایی نیز در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا