اجتماعی

آصفری: قوه قضائیه با دستگاه‌های خاطی در اجرای قانون هوای پاک برخورد کند

نایب رییس کمیسیون ملی و شورای شورای ملی تاکید کرد: در قانون هوای پاک وظیفه هر دستگاه برای کنترل آلودگی هوا مشخص شده است و پیش بینی می شود تجهیزات نامناسبی وجود داشته باشد. در اجرای این قانون رسیدگی می شود.

محمدحسن آصفری در گفت وگو با ترند روز، درباره راهکار مقابله با آلودگی هوا، اظهار کرد: مجلس قانون هوای پاک را تصویب کرد و حدود پنج سال از تصویب این قانون می گذرد. وظایف هر دستگاهی برای کنترل معضل آلودگی هوا در این قانون تعریف شده است، بنابراین در این زمینه با خلاء قانونی مواجه نیستیم، اما این قانون به درستی اجرا نشده و ممکن است محقق نشود.

قوانین هوای پاک باید به شدت اجرا شود

وی ادامه داد: مجلس یازدهم گزارشی در خصوص مخالفت نهادها با تعهدات مقرر در قانون تهیه و در قالب ماده 234 قانون به صحن رسانده که معتقد است اما دادگاه رسیدگی کند. با آن. با مؤسسات خاطی که به تعهدات قانونی خود عمل نکردند.

در فصل سرما در حوزه گاز با بی علاقگی مواجه هستیم

نماینده مردم اراک در مجلس با اشاره به اینکه عده ای دلیل افزایش آلودگی هوا را سوختن نفت نیروگاه می گویند، گفت: مشکل گازرسانی در نیروگاه داریم. سرد در فصل سال و در صورت انجام اقدامات موثر برای مدیریت منابع معدنی و بهبود مصرف گاز و در صورت وجود گاز کافی، تضمین می شود که گاز به جای سوخت در شرکت تولید برق مصرف شود و دیگر نیازی به مصرف گاز نیست. استفاده از نفت کوره در برخی نیروگاه ها

آصفری در پایان با اعلام اینکه در حال حاضر گاز برخی از صنایع به دلیل نارضایتی آنها قطع شده است، گفت: به مشتریان خانگی نیز به طور مرتب از طریق برنامه های تلویزیونی و پیامک برای صرفه جویی در مصرف گاز توصیه می شود. ما باید روی بهبود مصرف گاز تمرکز کنیم، از این طریق می‌توانیم عدم تعادل در بخش گاز را حل کنیم و به نیازهای بخش‌های خانگی، صنعتی، تجاری و پالایشگاهی پاسخ دهیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا