آخرین وضعیت والیبالیست‌های جوان قبل از اعزام به قهرمانی آسیا 

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران در مورد شرایط تیم پیش از اعزام به قهرمانی آسیا توضیحاتی ارائه داد. 

به گزارش ترند روز، بیست و دومین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال پسر آسیا از دوم تا نهم مرداد با حضور ۱۶ تیم در شهر سورابایا اندونزی برگزار خواهد شد و تیم ایران در گروه دوم مرحله مقدماتی با تیم‌های چین‌، چین‌تایپه و قطر همگروه است.

تیم ملی آخرین تمرین خود را در تهران انجام داد و پس از آن تمرینی یک هفته‌ای در مازندران برگزار می‌کند تا آماده اعزام شود.

غلامرضا مومنی مقدم در آخرین تمرین این تیم در تهران در مورد شرایط ملی‌پوشان بیان کرد: تمریناتمان را از ۲۱ فروردین شروع کردیم. مسابقات آسیایی، انتخابی قهرمانی جهان است اما از آنجایی که سال گذشته قهرمان جهان شدیم، این سهمیه را داریم و این مسابقات صرفا برای ما قهرمانی آسیا محسوب می‌شود تا بازیکنانی پیدا کنیم که سال بعد در قهرمانی جهان از آنها استفاده کنیم. 

او در ادامه افزود: اردوی بعدی ما در شمال است و به مرز آمادگی ۸۰ درصد رسیده‌ایم. در دو، سه اردوی اول مشکلاتی داشتیم که آنها را برطرف کردیم. مسابقات آسیای مرکزی را هم داشتیم که می‌خواستیم از بازیکنان شناخت کسب کنیم. 

مومنی‌مقدم ادامه داد: فدراسیون هدفی دارد که آن تزریق بازیکنان با استعداد و خوب به تیم بزرگسالان است. با این هدف شروع کردیم و بازیکنانی را در اردو نگه داشته‌ایم تا سال بعد به تیم ملی بزرگسالان اضافه شوند.

او در مورد اینکه قول قهرمانی در آسیا را می‌دهد یا نه، بیان کرد: مطمئن باشید با تمام توان کار می‌کنیم که در قهرمانی آسیا و جهان بهترین عملکرد را نشان بدهیم. هر دوره با دوره قبل فرق می‌کند. ژاپن و کره رقبای خوبی هستند اما آماده‌سازی بچه‌ها خوب بوده‌است و تلاش می‌کنیم. هدف فدراسیون بر این است که تیم‌های پایه توان خود را بگذارند که بازیکن به تیم بزرگسالان برسانند. 

او در مورد بازی تدارکاتی تیم ملی قبل از قهرمانی آسیا گفت: بازی‌هایمان را در ایران شروع کردیم و ۱۱ بازی تدارکانی انجام می‌دهیم. در ادامه یک هفته زودتر به اندونزی می‌رویم و سه، چهار بازی تدارکارتی هم آنجا انجام خواهیم داد. 

نجاتی: شرایط ایده‌آلی داریم 

حسین نجاتی، مربی تیم ملی والیبال جوانان هم در مورد شرایط تیم گفت: شرایط تیم نسبتا ایده‌آل است. پنج بازی در شمال انجام می‌دهیم و  ۸۰ درصد آماده هستیم.  

او در مورد شناخت از رقبای ایران در این مسابقات گفت: تمام تیم‌ها را نسبتا آنالیز  کرده‌ایم. حریفان اصلی ما کره و ژاپن هستند و امیدواریم بتوانیم مقام های قبل را کسب کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا