اجتماعی

آتش در جنگلهای گالیکش مهار شده/امیدوار به اطفای کامل حریق تا عصر چهارشنبه هستیم

ترند روز/گلستان فرماندار شهرستان گالیکش از نظارت نسبی بر روند توسعه آتش سوزی در جنگل این شهرستان خبر داد و گفت: امیدواریم عصر روز چهارشنبه شاهد اطفای کامل حریق باشیم.

از صبح روز سه‌شنبه، آتش‌سوزی‌های کوتاه‌مدت انسان‌ساخته با سوزاندن کاه و یونجه در زمین‌های کشاورزی گسترش یافته و شدت گرفت و باعث مرگ جنگل‌های نیلکوه شد. آتش به سرعت منشا او را شناسایی کرد، تلاش ها برای خاموش کردن او آغاز شد.

مدیرکل منابع طبیعی استان گلستان در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه شب گذشته در مجاورت کارخانه سیمان گالیکش، آتش سوزی از کنترل خارج شد، گفت: برای از بین بردن بقایای کشاورزی در اراضی همجوار و گسترش آن تا حدودی ادامه یافت. به عنوان نیلکوه منطقه جنگلی گالیکش ادامه داد: امدادگران بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند اما به دلیل پیچیدگی منطقه و خطر سقوط، کنترل منطقه با مشکل مواجه شد.

وی همچنین افزود: برای اطفاء و اطفای حریق از یک فروند بالگرد استفاده شد و تاکنون دو مرحله آب پاشی در وسط حریق صورت گرفته است که هم اکنون آتش مهار شده است.

اما این آتش سوزی که در چند وقت اخیر با دمای بی سابقه هوا همراه بود باعث شد بار دیگر امواج این آتش سوزی در جنگل های این منطقه ظاهر شود.

ساسان فرامرزی رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان گالیکش در گفت و گو با خبرنگاران ضمن تایید آب پاشی و تلاش نیروهای پیاده و بالگردها از تداوم آتش سوزی خبر داد.

فرماندار شهرستان گالیکش چندی پیش در گفت و گو با ترند روز از محل آتش سوزی تپه های نیلکوه گفت: تمامی تیم های امداد و نجات اعم از منابع طبیعی، محیط زیست، هلال احمر و بسیج ، در منطقه هستند. برای خاموش کردن آتش با دست

علی جوان با بیان اینکه تلاش این عزیزان از گسترش سریع آتش سوزی جلوگیری کرد، افزود: با توجه به صعب العبور بودن و ماهیت صخره بر اساس رونمایی از طرح نیروهای طبیعی و تیم امداد و نجات صبح فردا با Air Cleaning عملیات اطفای حریق محلی ادامه خواهد یافت.

وی با تاکید بر اینکه نظر کارشناسان تا کنون احتمال وقوع آتش سوزی را مطرح کرده است، خاطرنشان کرد: تا زمانی که بررسی و انتشار نتایج به پایان نرسد، نمی توان به روشنی از علت و هدف واقعی آن اطلاع رسانی کرد.

فرماندار شهرستان گالیکش از تخریب جنگل طبیعی و پوشش منطقه صخره ای کوهستانی مجاور کارخانه سیمان خبر داد و گفت: امیدواریم عصر فردا اطفای کامل آتش توسط تیم امدادی قابل مشاهده باشد.

جوان در خصوص آتش سوزی روز دوشنبه در منطقه چشمه نیلکوه گالیکش گفت: این آتش سوزی که به 1.5 هکتار از جنگل ها خسارت وارد کرده است با تلاش نیروی طبیعی چند ساعتی است که مهار شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا